brak zdjecia

Brahmaputry

Pochodzenie brahm, podobnie jak wielu azjatyckich ras kur, jest niejasne. Wiele ich cech wskazuje, iż powstały ze skrzyżowania kochinchinów z bojowcami malajskimi. Inna teoria głosi, ze brahmy są czystą rasą pochodzącą z Indii.
brak zdjecia

Feniksy

Hodowcy od wielu lat toczą spory na temat pochodzenia tej rasy kur.Jedni twierdzą, że powstała dzięki hodowcy holenderskiemu mieszkającemu w Niemczech o nazwisku Hugo Du Roi, który krzyżował pomarańczową kurę rasy Onagadori z kurą rasy staroangielski bojowy. Słyszy się też twierdzenie, że pochodzą one z Japonii a ich protplastą jest kura rasy Shokoku. Ponadto mówi się, że Feniks jest odmianą kur rasy Onagadori. Jest to rasa kur o bardzo eleganckiej i opływowej sylwetce.

brak zdjecia

Jokohamy

Wiele źródeł wskazuje na to, że protoplaści dzisiejszej rasy pochodzili z Chin, kiedy to w epoce Heian japońscy ambasadorowie sprowadzili długoogoniastą kurę i nazwali ją shokoku. W wyniku krzyżowań shokoku ze sprowadzonymi z południowo-wschodniej Azji samo stworzono kurę o nazwie minohiki. Według W.Deteringa swym wyglądem nie odbiegała od dzisiejszych Jokoham.


brak zdjecia

Padewskie

Twierdzi się, że kura padewska to starodawna rasa, która została wyhodowana w Rosji.Historia ich pochodzenia jest przykryta tajemnicą, brakuje praktycznie dokumentów na temat powstania czy sprowadzenia tej rasy.
brak zdjecia

Białoczuby

Podstawowa i najbardziej popularna odmiana barwna na świecie. Spotyka się dużo ptaków bardzo dobrej jakości również w Polsce gdzie jest praktycznie dominująca. Przyciąga wzrok dzięki dużemu kontrastowi między śnieżnobiałym czubem i kruczoczarnym korpusem. Uroku dodają czerwone dzwonki czym większe tym lepsze.brak zdjecia

Sumatry

Jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Sumatry, skąd przez Amerykę dotarła do Europy w latach 80 XIX w. Bardzo efektowna kura, o wspaniałym bujnym upierzeniu, które stawia ją niejako pomiędzy bojowcami, a rasami długoogonowymi. Tak jak groszkowy grzebień i dzwonki słabo wykształcone, w kolorze czerwono fioletowym.